Kauden 2016/2017 avajaiset

Uusi kausi alkakoon!

Järjestämme kauden avajaiset lauantaina 3.9.2016 klo 14:00-16:00 Kasurilan laskettelukeskuksella. Luvassa hauskoja leikkejä, pikkupurtavaa ja hauskaa yhdessäoloa. Kaikki seuramme jäsenet mukaan lukien vanhemmat ovat tervetulleita.

Aikataulu ja ohjelma:

Lapsille – ja miksei myös vanhemmille – on järjestetty pisteitä, joissa seuran valmentajat vetävät liikuntaleikkejä. Mukaan rinteessä pakollinen laskettelukypärä sekä kelin mukainen vaatetus. Leikkien välissä siirrymme ryhmittäin valokuvaukseen. Kuvat tullaan julkaisemaan ryhmien osioissa seuran kotisivuilla.

Vanhemmille on paikan päällä tarjolla kahvia sekä pientä purtavaa. Osallistujilla on mahdollisuus keskustella seuran tulevasta kaudesta valmentajien, hallituksen edustajien ja hallituksen puheenjohtajan kanssa.

Tervetuloa mukaan!


Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s